Historia

Spółdzielnia KSM

Historia powstania naszej Spółdzielni Mieszkaniowej.

W dniu 07.08.1962 roku uchwałą nr 1 członków założycieli została utworzona Konstantynowska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Jej siedziba mieściła się przy ulicy Łódzkiej 23, jednak już 1985 roku została przeniesiona do nowo wybudowanego budynku biurowego przy ulicy Karola Świerczewskiego 32 (aktualnie ul. Józefa Piłsudskiego 32). W okresie lat 1963-1990 Spółdzielnia wybudowała 3 osiedla, zlokalizowane wokół ulic: Henryka Sucharskiego, Mikołaja Kopernika, Zgierskiej i Karola Świerczewskiego. W okresie tym mieszkania otrzymało 2251 rodzin w 54 budynkach o zabudowie czteropiętrowej na czterech wydzielonych osiedlach.

 

Początek XXI wieku to era termomodernizacji zasobów mieszkaniowych KSM. Sukcesywnie, aż do chwili obecnej docieplaniu poddanych zostało 51 budynków mieszkalnych w technologii BSO. Uruchomiono kotłownię i unowocześniono proces podgrzewania czynnika cieplnego na cele ogrzewania wody i centralnego ogrzewania. Dokonano przebudowy instalacji ciepłowniczej i węzłów. Jednocześnie malowano klatki schodowe, modernizowano poszycia dachowe, wymieniono okna i drzwi wejściowe w 212 klatkach schodowych oraz okna w piwnicach. Wybudowano nowe pergole śmietnikowe. Wymieniono także liczniki wody i podzielniki C.O. na urządzenia pomiarowe z funkcją wysyłania danych drogą radiową. Od 2006 roku chodniki i uliczki podlegały wymianie nawierzchni, przebudowie oraz rozbudowie.
Powstały parkingi osiedlowe na ulicach Piłsudskiego 32, przebudowano na Zgierskiej 17, Piłsudskiego 14 i 28. Wybudowano i zmodernizowano place zabaw. W 2014 roku powstała osiedlowa górka rekreacyjna. Przez lata oddawano do użytku mieszkańcom stojaki rowerowe i ławki.